Udało się zrobić kilka zmian w interfejsie webowym. Dodałem logo oraz zmieniłem nieco podstronę konfiguracji serwerów. Przy każdym dostępnym serwerze wyświetla się ikonka. Z rzeczy bardziej funkcjonalnych pojawił się formularz, który umożliwia zdefiniowanie konfiguracji dla nowej strony WWW. Projekt przewiduje wykorzystanie serwera apache, więc opcje odwzorowują 1:1 te, które można znaleźć w pliku konfiguracyjnym.
Formularz umożliwia zdefiniowanie głównego adresu strony www oraz dodatkowych aliasów (opcja). Aliasy można w zasadzie dowolnie dodawać za pomocą dynamicznego formularza. Formularz zawiera również opcjonalne pole htaccess, które może przechować dodatkową specyficzną dla danej witryny konfigurację.
Bieżące zmiany w backendzie. Otóż powoli krystalizuje się idea weryfikowania zmian w konfiguracji. Kierunek, który najprawdopodobniej będę realizował zakłada przechowanie wersji konfiguracji po stronie klienta w pliku binarnym. Klient podczas każdego cyklu połączenia poza przesłaniem bieżących informacji systemowych przesyła numer wersji, który ma zapisany w pliku. Serwer go weryfikuje. Jeśli jest on mniejszy niż ten, który wynika z danych w bazie, wtedy serwer buduje pakiet zawierający bieżącą konfigurację i wysyła go z powrotem do klienta. Jeszcze nie ustaliłem, czy w tym celu nawiążę nowe połączenie, czy wykorzystam już istniejące.
To w zasadzie tyle wiadomości z frontu, do zobaczenia w następnym wpisie 🙂