brace yourselves… code refactoring is comming

Dzięki temu, że udało mi się ostatnimi czasy uporządkować kod źródłowy zacząłem programować metodą kopiuj / wklej / zmień.  Czuję z tego powodu dyskomfort. Polega on na tym, że mam wrażenie, że mój kod stał się nadmiarowy. Niestety język C ma pewne ograniczenia i braki, które trochę mi tu komplikują sprawę. Brakuje mi na chwilę obecną możliwości tworzenia template’ów funkcji. Na szczęście z pomocą przyszła mi społeczność  The C Programming. Okazuje się, że można stworzyć coś na kształt templateów dla funkcji pisząc program w C. (cały wątek).

Przebudowa kodu, którą chcę przeprowadzić ma na celu przygotowanie go do tego eksperymentu ;-). Jeśli się uda – na pewno się pochwalę. To co chcę zrobić to wyodrębnić kod źródłowy wszystkich funkcji, które spełniają ściśle określoną rolę i zapisać je w oddzielnych plikach źródłowych. Na pierwszy ogień pójdą funkcje odpowiedzialne za tworzenie jsonów z konfiguracją. Są najbardziej generyczne i w miarę proste.

Jeśli eksperyment się nie powiedzie to i tak wartością dodaną będzie ogarnięcie bałaganu w kodzie, który już zaczyna się robić.